Хокей на Закарпатті: карколомна історія та перспективне сьогодення

2015-11-08

Цей зимовий вид спорту в жодному разі не поступається іншим. Більше того, з кожним роком закарпатські хокеїсти показують дедалі кращі результати не тільки на українських, а й на міжнародних змаганнях. Однак, мало кому відомо, що історія хокею у краї сягає ще часів Австро-Угорської імперії. Це свідчить про особливі традиції цієї захоплюючої та динамічної «гри в шайбу».

Так, у 1946 році ужгородська команда «Спартак» була представлена серед команд вищої ліги, взявши участь у чемпіонаті СРСР. Проте, через відсутність належних умов для розвитку цього виду спорту, він, м’яко кажучи, відійшов на другий план. І лише кілька років тому, завдяки ентузіазму прихильників цієї гри, хокей почав стрімко відновлюватися. Сьогодні на Закарпатті вже є своя діюча хокейна ліга та асоціація, до якої входять з десяток команд Ужгорода, Мукачева та Тячева. Така їх кількість сформувалася за відносно короткий період, що, зрештою, свідчить про популярність цього виду спорту.

Значну роль у розвитку хокею на Закарпатті відіграло відкриття штучної ковзанки «Ice-Land». На якій у 2011 році і стартував І чемпіонат Закарпатської області з хокею. Тоді на лід вийшли чотири команди: «Ужгородські вовки», «Шахтарські Барси», «Спартак» та «Синевир». А вже наступного сезону 2012-2013 до них приєдналася команда з Мукачева.

Цікаво, що на Закарпатті є і своя дитячо-юнацька хокейна школа, яка має більше 50 вихованців. Підростаюче покоління хокеїстів, до речі, також вже має свої здобутки у спорті: минулоріч вибороли перемогу на дитячому турнірі у місті Калуш та неодноразово відзначалися на змаганнях у сусідній Словаччині. Де, власне, їм як і гравцям доросло ліги, поки що доводиться тренуватися у літній період. Однак як гравці так і вболівальники цього виду спорту сподіваються на те, що незабаром в Ужгороді з’явиться повноцінна, багатофункціональна льодова арена. Це дало б значний поштовх для розвитку вже існуючих команд, а то й надихнуло б закарпатців до створення нових. Адже активні види спорту допомагають розвиватися не тільки фізично, а й морально, виховуючи в собі силу волі та духу.

Сьогодні, потужний розвиток хокею на Закарпатті має всі шанси мінімізувати ті спортивні втрати, які зазнала Україна через антитерористичні дії на Донеччині. Де і знаходилася одна з кращих арен країни – плацдарм для українських зірок хокею. Цього року саме там мав відбутися чемпіонат світу в першому дивізіоні.

ХК «Донецьк» довгий час захищав честь країни в другій за силою хокейній лізі світу – КХЛ, проте буремні події зіграли не на користь цьому виду спорту. Команда «Донецьк» розвалися. Маємо надію, що їхніми наступниками найближчим часом стане і одна із закарпатських команд. Принаймні наразі є всі підстави на це сподіватися.

Схожі новини
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *