КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ НАШИХ ВІДВІДУВАЧІВ. ЧАСТИНА 2.

2019-01-24

Як правильно одягати ковзани

Катання на ковзанах завжди користувалося в нашій країні любов’ю і популярністю і в зимову пору року катки просто переповнені охочими покататися на них. І хоча при кожному катку існує, як правило, пункт прокату ковзанів, буває досить важко підібрати там собі щось підходяще, тому буде набагато краще, якщо ви купите собі індивідуальну пару ковзанів, і навчитеся їх правильно надягати.

Як правильно вибрати ковзани?

Перш ніж правильно одягати ковзани, слід визначитися з тим, які саме ковзани ви хотіли б придбати. Ну, правда, це питання вирішується досить стандартно. Чоловіки віддають перевагу хокейним ковзанах, в той час як представниці прекрасної статі майже завжди вибирають фігурні.

Зараз в спортивних магазинах представлений досить широкий вибір ковзанів і тих і інших моделей, так що складності цей процес зазвичай не представляє. Однак, вибираючи ковзани, слід придивитися до того, як прикріплено лезо до підошви черевика. П’ятка і носок обов’язково повинні перебувати на одному і тому ж рівні, а обидва черевики повинні бути абсолютно симетричні. Зрештою, якщо ви проявите зайву вередливість, то можете придбати окремо леза і окремо – взуття і вже потім зібрати ковзани самостійно. Крім того, вам знадобиться спеціальний жолобок для заточування лез, оскільки продаються вони в тупому стані.

З якого матеріалу вибрати ковзани?

Взуття для ковзанів виготовляється з натуральної або штучної шкіри. Черевики для хокейних ковзанів можуть бути пластиковими. Який же матеріал вибрати і як правильно одягати ковзани? Все залежить від того, для якої мети ви їх купуєте. Якщо ви збираєтеся грати в хокей, то вам не підійдуть ковзани з м’якою підошвою, оскільки будь-який удар по таким ковзанах може обернутися серйозною травмою ступні. Черевики з натуральної шкіри краще будуть зберігати тепло, але вони, на відміну від штучної шкіри можуть промокнути. Пластикова ж взуття може і не дуже зручна, зате значно дешевше всіх інших.

Якщо ви збираєтеся на каток, то краще вибрати середню по жорсткості взуття, так як вам не доведеться використовувати ковзани постійно, а таке взуття обійдеться вам істотно дешевше. Майте на увазі, що вибираючи фігурні ковзани, ви повинні вибрати розмір максимально точно, правда, з урахуванням додаткового носка.

Хокейні ковзани можуть бути чотирьох видів – від новачків до професійних, так що чоловікам простіше вибрати ковзани за своїми можливостями, тим більше що і розмір тут підібрати набагато простіше.

Якщо до цього ви ніколи не були на ковзанці або ж були, але досить давно, то найімовірніше ви не знаєте, як правильно одягати ковзани. Тому скористайтеся нижченаведеними порадами.

Як правильно одягати ковзани?

Дуже важливо, щоб в магазині ви вибирали ковзани, приміряючи їх саме на ті шкарпетки, які збираєтеся надіти на каток. Якщо ковзани підібрані правильно, то правильно одягати ковзани не складе труднощів. Ковзани будуть щільно охоплювати голеностоп, при цьому ногам в черевику не буде занадто тісно, ​​хоча і свободи ви теж не відчуєте. Зверніть увагу і на те, щоб устілки були добре приклеєні. Шнурівка черевик є одним з найвідповідальніших моментів. Для ковзанів продаються спеціальні особливо міцні довгі шнурки. Ковзани шнуруються наступним чином: Перші пари дірочок Шнуруйте зазвичай, так, щоб ви могли вільно поворухнути пальцями. Середні дірочки Шнуруйте набагато щільніше, щоб голеностоп не бовтався. Останні дірочки затягуються найсильніше, однак при цьому черевик не повинен здавлювати ногу, оскільки це буде не менше незручно, ніж, якби ковзани були погано затягнуті.

І останнє. Що стосується шкарпеток, то тут думки можуть бути самими різними. Хтось вважає за краще кататися в товстих вовняних шкарпетках, хтось одягає дві пари звичайних. Все залежить від того, чи знаєте ви, як правильно одягати ковзани. Що б ви не зволіли, пам’ятайте, що найважливіше, щоб ковзани щільно сиділи на нозі і були правильно зашнуровані. Можете виходити на лід і отримувати задоволення.

Як правильно зав’язувати ковзани

Варто відразу усвідомити, що якщо ковзани будуть неправильно зашнуровані, то відповідно вони будуть погано сидіти на нозі і викликати дискомфорт. Для початку необхідно грамотно підібрати модель і розмір ковзанів, які будуть ідеально підходити для ваших ніг. Шнурки на черевиках не повинні бути дуже товстими. Ідеальним варіантом вважається використання спеціальних нейлонових шнурків, особливо, якщо вони здатні розтягуватися. До місця вигину стопи ковзани потрібно шнурувати досить туго, після чого шнурівку рекомендується закріпити звичайним вузлом з простим перехрещуванням шнурків. Найкраще шнурувати черевик зовні всередину, в такому випадку хрестик від шнурків повинен знаходитися знизу, на язичку ковзанів. Такий метод шнурівки дозволить черевику максимально прилягати до ноги.

Не рекомендується затягувати шнурки дуже туго в районі пальців, так як може порушитися кровообіг. Однак, нога не повинна повертатися всередині ковзанів. А носок не повинен відставати від устілки. Якщо на Ваших ковзанах бути верхня пара дірок і нижня пара гаків, то їх слід затягнути таким чином, щоб п’ята досить щільно прилягала до задньої частини черевика і до устілки. Потім, щоб не порушити згинання тильній частині стопи, шнурівку потрібно закінчити без сильної натяжки. Фахівці рекомендують на кожній парі гачків перевіряти, чи можна зробити вільний присідання. Найзручнішими вважаються черевики зі спеціальними гачками (блочками). Оскільки гачки значно полегшують шнурівку і дозволяють, у разі необхідності, часто знімати черевик для відпочинку або зігріву ніг. Коли коник зашнурован, то відстань між гачками на його вертикальної частини повинна становити не менше 2 см. Під час шнурівки верхній частині черевика шнурок слід накидати поверх гачка, заводити під нього знизу, і потім виводити наверх з подальшого гачка. Навколо кожного гачка утворюється свого роду петля, що дозволяє шнурівці міцно триматися.

Запам’ятайте, якщо ковзани будуть правильно зашнуровані, то Ви не зможете засунути палець під шнурки. Зашнурувавши ковзани дуже туго, то більше півгодини не зможете перебувати на конику, так як у Вас виникнуть больові відчуття. У деяких випадках навіть може виникнути судома, яка будуть викликана порушенням кровообігом або сильним пережатием литок.

Схожі новини
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *