Корисні поради для наших відвідувачів. Частина 1.

2019-01-24

Ковзани для початківців: як навчитися кататися

Ковзанка – прекрасне місце щоб провести час, знайти нових друзів і, нарешті, отримати порцію свіжого повітря і гарного настрою. Розповідаємо, як навчитися кататися на ковзанах швидко і просто.

Ковзани – такий вид спорту, де новачок одержує не менше задоволення, ніж досвідчений майстер. Катання на ковзанах тренує м’язи ніг, спини, живота, суглобів, зв’язок, виховує почуття рівноваги, координацію рухів.

Що надіти

Катання на ковзанах – зимовий вид розваг, але це не означає, що потрібно занадто тепло одягатися. Ковзани – трудомістка штука, тому в зимовій куртці ви швидко спітнієте. Одягатися найкраще в спортивний одяг, варто також уникати довгих шарфів (які можуть потрапити під ковзани). І не забувайте: швидше за все, в перші виходи на каток ви будете багато падати. Немає нічого ганебного в тому, щоб надіти захист або підчепити штани для того, щоб пом’якшити удар об лід. Обов’язково візьміть з собою на каток шерстяні шкарпетки – саме на них найкраще вдягати ковзани. Шкарпетки повинні бути теплими, але при цьому не найтовстішими.

Як ковзати

Ковзання – це свого роду спосіб ходіння по льоду, яке допомагає перейти до катання. Трохи зігніть ноги в колінах. Зробіть вперед два ковзних кроки і дозвольте тілу трохи попливти вперед. Займайтеся цим до тих пір, поки не почнете відчувати себе впевнено. Потім почніть під час ковзання піднімати одну ногу. У фігурному катанні ноги по черзі відриваються від льоду. Ковзання допоможе вам звикнути до виникаючих при цьому відчуттів.

Відштовхуйтеся внутрішньою стороною ковзана і ковзайте на напівзігнутій нозі. Другий поштовх робіть тільки після загасання першого ковзання і перенесення ваги тіла на іншу ногу. Основна помилка новачків – вони намагаються втекти або крокувати по льоду. Тільки ковзання в повній його мірі – нехай спочатку це буде повільно, зате потім швидше навчитеся.

Як гальмувати

Для гальмування використовується такий прийом – поворот ковзанів на 90° по відношенню до траєкторії з відхиленням тіла в протилежну сторону. Починати відпрацьовувати гальмування треба на невеликій швидкості, тобто зробивши 2-3 кроки спробувати зупинитися. Прийом повинен виконуватися як в одну, так і в іншу сторону. Поступово швидкість руху слід збільшувати. Особливу увагу слід звернути на те, що чим вища швидкість, тим більше треба відхиляти тулуб під час гальмування.

Якщо падати, то правильно

Для початківців дуже важливо навчитися правильно падати. Якщо ви котитеся по льоду і раптом розумієте, що втрачаєте рівновагу, то, щоб не впасти, потрібно глибше сісти, зігнувши ноги в колінах, і розставити руки в сторони. А якщо падіння неминуче, то дуже важливо згрупуватися і берегти голову, нахиливши її вперед, а підборіддя притиснути до грудей.

Схожі новини
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *